سه گنجشک

سه گنجشک روی شاخه های خشک و بی رمق درختی که در مه فرو رفته، سه گنجشک روی یک شاخه، گنجشک ها با سینه های خاکستری و بال های سیاه ... مریض بعدی .... یکی به آسمان نگاه می کند، یکی به پایین خیره شده تا دنبال چیزی بگردد و دیگری جلویش را کنکاش می کند، محو در دنیای خود، غافل از دنیای اطراف، غرق در رویاهای خود. بر خلاف عادت همیشه پرهای خود را باز نکرده و از سرما لذت می برند، آنقدر عمیق تفکر می کنند که گرم شده اند ... مریض بعدی ... مه آنقدر هست که درخت ها و گنجشک های اطراف به چشم نمی آیند. با این که گنجشک هستند اما قلب هایشان آرام می تپد، از چیزی فرار نمی کنند، هیچ کدام زیبا تر نیستند، شاخه درخت صافِ صاف است و بالا و پایین ندارد... مریض بعدی، نوبت من است، نگاهم را از روی قاب عکس بالای سر منشی بر می دارم و به داخل اتاق دکتر می روم.

1) 20 مهر، روز بزرگداشت حافظ بود، پاینده باد...

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند
چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس
توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند

2) بانو مرضیه هم رفت، یادش سبز.

جاى آن دارد که چندى ... هم، ره صحرا بگیرم،
سنگ خارا را گواه ِ ... این دل شیدا بگیرم
موبه مو دارم سخنها ... نکته ها از انجمنها
بشنو اى سنگ بیابان ... بشنوید اى باد و باران

3) به جای معرفی کتاب این هفته، شما را به یکی از قطعات فوق العاده زیبای گاندی دعوت می کنم، حتما بخوانید: قطعه ادبی از گاندی

4) جمعه قبل دوستان رو به فیس بووکم دعوت کردم، برخی از عزیزان گفتن فیلتره و نمیشه اومد. توصیه می کنم حتما اکانت VPN خریداری کنید و خیال خودتان را راحت کنید، در نت جست و جو کنید مجانی اش هم پیدا می شود!

5) اینم دموی آلبوم "سال خون" شاهین نجفی، و این هم کاور آلبوم
/ 0 نظر / 12 بازدید